5. TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması

TR

EN

DUYURULAR

Geçmiş yılların duyuru arşivi için tıklayın.

Eğitim Videoları Yayınlandı

17 Temmuz 2020

Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması kapsamında,  eğitim videoları yayınlandı. Eğitim videoları için tıklayınız.

Kurallar Kitapçığı Güncellendi

24 Haziran 2020

Güncel Kurallar Kitapçığı için tıklayınız.

Detaylı Tasarım Raporu Taslak ve Kılavuzu

04 Haziran 2020

Detaylı tasarım raporu taslağı için tıklayınız.

Detaylı tasarım raporu hazırlama kılavuzu için tıklayınız.

İHA Geliştirme Desteği Almaya Hak Kazanan Takımlar Belli Oldu

30 Mayıs 2020

TÜBİTAK tarafından Döner Kanat ve Sabit Kanat kategorilerinde düzenlenen 5'inci Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması başvuruları, 3 Şubat – 30 Nisan 2020 tarihleri arasında yapıldı. Üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği yarışmaya, 12’si yurtdışından olmak üzere toplam 336 takımın başvurusu kabul edildi.

 

Takımlarımız tarafından sunulan kavramsal tasarım raporları Danışma ve Değerlendirme Kurulumuz tarafından değerlendirildi ve 70 puan ve üzeri alan 8’i yurtdışından 200 takımımız başarılı bulunarak 8.000 TL İHA geliştirme desteği almaya hak kazandı. Kavramsal tasarım raporu başarılı bulunan takımların, belirtilen tarihler arasında, Detaylı Tasarım Raporlarını başvuru sistemine yüklemesi gerekmektedir.

 

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Gaziantep Alleben Göletinde 15-20 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmada her bir kategoride birincilere 30.000 TL, ikincilere 20.000 TL ve üçüncülere 15.000 TL ödül verilecektir. Ayrıca her bir kategoride TUSAŞ Özel Ödülü 12.000 TL ve staj ödülü verilecektir.

 

Kavramsal tasarım raporu puan sıralaması için tıklayınız.

5. TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması Yarışmaya Kabul Edilen Takımlar

19 Mayıs 2020

5.Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması'na başvuruda bulunan takımların ön inceleme süreci tamamlandı.

 

Yarışmaya kabul edilen takımlar için tıklayınız.

5. TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması Başvuruları Uzatıldı

07 Nisan 2020

Covid-19 salgını kapsamında alınan önlemler çerçevesinde üniversitelerimizde yüz yüze eğitime ara verildiğinden gelen yoğun talepler doğrultusunda TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması başvuruları 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatılmış olup gelişmeler kapsamında tekrar değerlendirilebilecektir.

 

Yarışma takvimi ile ilgili güncellemeler sayfamızdan duyurulacaktır.

 

Sağlıklı günler ve başarılar dileriz.

Saygılarımızla.

E-imza Süreci Yardım Dokümanı

01 Nisan 2020

E-imza süreci yardım dokümanı için tıklayınız.

5. TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Eğitim Programı Ertelendi

18 Mart 2020

TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması kapsamında Nisan ayında TÜBİTAK TÜSSİDE tesislerinde gerçekleştirilmesi planlanan eğitim programları COVID – 19 salgını nedeniyle alınan önlemler çerçevesinde ertelenmiştir. Süreç içerisinde gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır. Ayrıca Yarışma Takvimi de güncellenmiş olup, güncel Yarışma Takvimi sayfamızdan takip edilebilmektedir.

5. TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması Başvuruları Uzatıldı

17 Mart 2020

Covid-19 salgını kapsamında alınan önlemler çerçevesinde üniversitelerimizde eğitime ara verildiğinden üniversite öğrencilerimizin katılım sağladığı TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması başvuruları 10 Nisan 2020 tarihine kadar uzatılmıştır. Yarışma takvimi ile ilgili güncellemeler sayfamızdan duyurulacaktır.

 

Saygılarımızla.

5. TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması Başvuruları Başladı!

03 Şubat 2020

5. TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması başvurusu için tıklayınız.

 

Başvuru Sistemine giriş için takım kaptanının ARBİS kaydının olması gerekir. ARBİS'e kayıt olmak için tıklayınız. ARBİS kaydı ile ilgili yardım dökümanına ulaşmak için tıklayınız.

 

Başvuru Sistemi yardım sunumu için tıklayınız.

 

Çevrimiçi başvuru onayından sonra akademik danışman ve kurum/kuruluş yetkilisinin e-imza süreçlerini 16 Şubat - 23 Mart 2020 tarihleri arasında tamamlaması gerekmektedir. E-imza başvurusu için tıklayınız.

 

5. TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması Etkinlik Kuralları Yayınlandı

29 Ocak 2020

TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilecek Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması, 15 – 20 Eylül 2020 tarihlerinde Gaziantep’te üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlenecektir. Sabit ve döner kanat kategorilerinde yapılacak yarışmalara başvurular ve raporlar bu yıldan web sayfamızda yayınlanacak çevrimiçi sistem üzerinden kabul edilecektir.

 

Kavramsal Tasarım Raporu’nun başvuru sürecinde sisteme yüklenmesi gerekmektedir. E-posta ve posta yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Etkinlik Kuralları’nda belirtilen son tarihe kadar e-imzaların tamamlanması ve ilgili belgelerin sisteme yüklenmesi takımların sorumluluğundadır.

 

Gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında 8.000 TL İHA Geliştirme Desteği ve 4.000 TL Katılım Desteği sağlanacaktır. Yarışma sonunda kategorilerinde birinci olan takımlara 30.000 TL, ikinci olan takımlara 20.000 TL, üçüncü olan takımlara 15.000 TL, her iki kategoride 7.500 TL mansiyon ödülü, 15.000 TL Yerli Yazılım Ödülü verilecektir. Ayrıca her iki kategoride birinci olan takımlara Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından ayrı ayrı 12.000 TL ödül ve takım üyelerine staj ödülü verilecektir.

 

Kurallar Kitapçığı için tıklayınız.

 

Kayıt için son tarih: 23 Mart 2020 / 17.30