TR

EN

TÜRKİYE BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK ARAŞTIRMA KURUMU

YENİ

Detaylı Tasarım Raporu Sonuçları Açıklandı!

YENİ

Değerli Katılımcılar,

 

Sizlerden gelen talepler doğrultusunda Detaylı Tasarım Raporu ve Uçuş Videosu gönderme son tarihi 17 Mayıs 2017 tarihine kadar uzatılmıştır.

 

Detaylı Tasarım Raporu Formatını indirmek için tıklayın.

 

  • Raporun her bölümünde yer alan  "Format, Completeness, Readability" bölümü , raporun ilgili kısmının formata uygunluğu , raporla bütünlük uyumu ve anlaşılabilirliği ifade etmektedir. Değerlendirme yapılırken dikkate alınacaktır bu kısım için açıklama yazmanıza gerek yoktur.
  • Sisteme yükleme yaparken dosyayı lütfen değiştirmeyiniz, kapak ve indeks  sunulabilir ancak raporun ilk sayfasında bulunan takım bilgileri kısmı çıkarılmamalıdır.
  • Word dosyanızı düzenledikten sonra pdf olarak kaydetip sisteme pdf olarak yükleme yapınız. Yüklenen pdf dosyasına yalnızca takım no ve okul adı yazınız ( Örneğin; T085_İstanbul Teknik Üniversitesi ).
  • Ertelenme tarihinden önce sisteme dosya yüklemesi yapıldıysa en son tarihli dosyalar dikkate alınacaktır.

 

Yükleme yapmak için tıklayın.

GÜNCELLENDİ  (29.03.2017)

Yarışma Kuralları Kitapçığı

Kavramsal  Tasarım Raporu Sonuçları Eğitimlerden sonra 27 Mart 2017 tarihinde ilan edilecektir!

TÜBİTAK tarafından uçuş esnasında katılımcılara temin edilecek SD kart devresinin yazılımı ve konfigürasyonu ilan edildi. İndirmek için tıklayın.

 

Takımların SD kart devresi için 4x4x4 cm3'lük bir hacmi boş bırakmaları ve oraya üç adet dişi dupont soket (GND, TX, RX bağlantıları, Arduino Pro Mini 3.3V 8MHz kullanacağız) koymaları gerekmektedir.

İnsansız Hava Araçları Yarışması kapsamında katılımcılara yarışma öncesinde ücretsiz eğitim verilecektir. Eğitim TÜSSİDE Gebze yerleşkesinde yapılacaktır. Her takımdan en fazla 2 takım üyesi eğitime başvuru yapabilir. Eğitim 18-19 Mart 2017 tarihlerinde ve 25-26 Mart tarihlerinde olmak üzere 2 farklı grup şeklinde yapılacaktır. Başvuru aşamasında tarih tercih edilebilir ancak belirlenen herhangi bir tarihte kişi sayısı üst sınıra ulaştığında sistem otomatik olarak tek tarih seçeneği sunacaktır.

 

Eğitim süresince katılımcıların konaklama ve yemek giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır. Ayrıca yol-ulaşım desteği verilmeyecektir. Eğitim alanına ulaşmak katılımcıların sorumluluğundadır. Eğitimin oturumlarına katılım hususunda devamlılık zorunluğu vardır. Eğitime başvuru yaptıktan sonra devam zorunluluğuna uymayan kişilerden TÜBİTAK konaklama ve yemek giderlerini talep edebilecektir. Eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilecektir.

 

Eğitim Programı için tıklayınız.

 

TÜSSİDE ulaşım için tıklayınız.

 

Başvuru için tıklayınız.

Başvurular Bilim Genç web sitesinden online gerçekleşecektir.

Taahhütname ve Kavramsal Tasarım Raporunu yüklemek için tıklayınız.

Onaylanan Başvurular açıklanmıştır.

Planlanan Yarışma Alanı  Resim 1

Planlanan Yarışma Alanı  Resim 2

Başvurular 20 Ocak 2017 tarihine kadar uzatılmıştır.

Uluslararası İHA TÜRKİYE Yarışması  13-16 Temmuz 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Son başvuru tarihi 10 Ocak 2017'dir.

 

Güncel başvuru şartları, teknik kurallar ve detaylı bilgi için lütfen uavturkey.tubitak.gov.tr sayfamızı takip edin.

Bize Ulaşın

Tel:

+90 312 2989521

Faks:

90 312 4673246

E-posta:

uavturkey@tubitak.gov.tr

Adres

TÜBİTAK

Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı

 

Akay Cad. No:6 Bakanlıklar

06420 Ankara /TÜRKİYE